Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ogólne wzory materiałów
Czy mogę otrzymać ogólne wzory materiałów?

Tak! Chętnie przyślemy Ci bezpłatnie, ogólne wzory materiałów naszych produktów (z przypadkowym tekstem lub motywem). Przekaż nam za pośrednictwem poczty elektronicznej swój pełen adres pocztowy, produkt który Cię interesuje oraz ewentualnie żądaną kombinację koloru czcionki i taśmy.

Czy mogę otrzymać wzór z własnym logo?

Nasz konfigurator podglądu, który znajdziesz na naszej stronie internetowej pokazuje dokladnie jak będą wyglądały Twoje etykietki. Wystarczy wgrać własne logo i spośród naszego asortymentu wybrać wzór materiału. Dzięki temu uzyskasz dokładne wyobrażenie, jak będą wyglądały Twoje etykiety.

W przypadku naszych produktów Corinera i Satinera możesz zamówić metki z własnym logo od 1 sztuki.

W przypadku tkanych produktów Cottonera i Polynera logo jest od początku zakładane przy każdym załadowaniu i zmianie wycinka obrazu w konfiguratorze dla krosna tkackiego oraz optymalizowane. Za ten serwis naliczamy jednorazową opłatę aktywacyjną wynoszącą.

Minimalna ilość zamówienia etykiet Cottonera to 25 sztuk, Polynera Classic 1 sztuka, Polynera Premium 50 sztuk.

W przypadku naszych profesjonalnych metek Flexinera minimalna ilość zamówienia to 500 sztuk.

Czy mogę się gdzieś zainspirować?

Od dłuższego czasu myślisz o projektowaniu własnych etykiet i wciąż szukasz inspiracji?

W naszym asortymencie znajduje się wiele czcionek i motywów do indywidualnego tworzenia Twoich etykiet.

Oto kilka przykładów, w których możesz kontynuować twórczą pracę.

W naszym sklepie internetowym możesz również zobaczyć, co nasi klienci wybierają i zamawiają.


COTTONERA® (tkane etykiety bawełniane)
Jakie są rozmiary i minimalne ilości zamówień etykiet Cottonera?

Rozmiar, a także minimalna ilość zamówienia zależy od pożądanego wariantu produktu:

Przy Cottonera Basic szerokość ograniczona jest do 10 mm. Minimalna ilość zamówienia to 25 sztuk.

Cottonera Classic jest dostępna w rozmiarach 10 mm i 15 mm, od zamówienia 50 sztuk i przy szerokości pasma 25 mm od 30 sztuk.

W naszej Cottonera Premium dostępne są tylko szerokości 15 mm i 25 mm. Minimalna ilość zamówienia to 50 sztuk.

Długość metek lub tasiemek w przypadku Cottonera Classic i Premium zależy od żądanej długości tekstu i logo. Do długości 100mm tkanie wykonywane jest w cenie standardowej. Za dłuższe metki naliczamy dopłatę za naddatek długości. Oprócz żądanego tekstu i logo tkamy również z lewej i prawej strony krawędź wszywaną.

W przypadku Cottonera Classic po każdej stronie tkamy krawędź przyszywaną o szerokości 8mm. W przypadku nawijanej wersji Cottonera Premium wykonujemy na każdy raport krawędź wszywaną 7mm po każdej stronie.

Nasze metki Cottonera Premium z zagięciem końcowym mają stałe wymiary 15 x 60mm lub 25 x 60mm. W przedziale 60mm jest z lewej i z prawej strony zarezerwowana jest krawędź o szerokości 5mm, na której można tkać tekst lub logo. Do długości 60mm po obydwu stronach dołączane jest zagięcie końcowe o szerokości 7mm.

Dlaczego nie mogę zamówić mniejszej ilości sztuk?

W stosunku do Cottonera Classic obowiązuje następująca zasada:

Nasze maszyny tkackie tkają równolegle 50 sztuk taśm indywidualnych etykietek imiennych. Możemy je Tobie zaproponować po bardzo korzystnej cenie. Masz do wyboru 50, 100, 200 sztuk itd. wybranych przez siebie etykietek imiennych. Nasze etykiety o szerokości 25mm tkają równolegle mniejszą ilość metek materiałowych. Dlatego też w tym przypadku możesz zamówić swoje etykiety od 30 sztuk tego samego typu.

W stosunku do Cottonera Premium obowiązuje następująca zasada:

Produkcja metek tekstylnych, które umożliwiają połączenie 100% bawełny z nowoczesną techniką tkania o dużej rozdzielczości, to dalszy dowód idealnej jakości „Made in Germany”. Szczególnie w przypadku etykietek bawełnianych Premium z zakładką końcową konieczne jest zagwarantowanie wysokiej jakości, utrzymującej się na bardzo wysokim poziomie. Z tego względu wyważony stosunek ceny do świadczenia osiągamy dopiero od minimalnej zamówionej ilości 50 sztuk.

Jakie kolory może mieć moja metka materiałowa?

Możliwy jest wybór dwóch kolorów:

 • Jaki kolor ma mieć taśma (kolor taśmy)?
 • Jaki kolor ma mieć czcionka (kolor czcionki, kolor tkania).

Standardowo metki materiałowe jednego zlecenia mają ten sam kolor tasiemki i czcionki. Możesz jednak wybrać zestaw kolorów (patrz punkt następny). Ustalone kombinacje kolorów obydwu zestawów „jasny” i „ciemny" znajdziesz w punkcie menu „Kolory”, gdy w przypadku zestawów kolorów klikniesz na przycisk Info.

Co to jest zestaw kolorów?

W przypadku Cottonera Classic masz możliwość wybrania zamiast tego samego koloru tasiemki i czcionki dla wszystkich znaczników imiennych jeden zestaw kolorów. Zestawy kolorów to dobrane przez nas kombinacje różnych kolorów tasiemek i czcionek. Oferujemy dwa zestawy kolorów - jasny (zestawiony z jasnych kolorów tasiemki) i ciemny (z ciemnymi kolorami tasiemki). Nie jest możliwa zmiana wybranych przez nas kombinacji kolorów. Kolory czcionki zostają wybrane przez naszą firmę tak, że pasują do różnych kolorów taśmy z całego naszego repertuaru kolorów zgodnie z najczęstszymi życzeniami klientek i klientów.

Jeżeli nie możesz się zdecydować na jeden kolor, wybierz zestaw kolorów proponowany w naszym konfiguratorze. Jeżeli chcesz uzyskać etykietki tkane w różnych kolorach, to często jest to najlepszym rozwiązaniem. Zmień w konfiguratorze przy Cottonera Classic w obszarze „Kolory“ opcję na „Zestaw kolorów“. Po kliknięciu na przycisk Info, natychmiast zostaje wyświetlona informacja mówiąca, które kombinacje kolorów są dostępne i jakie kolory będą spełnały najlepszy efekt wizualny z wybranym przez Ciebie tekstem.

Jakie są ograniczenia w produkcji moich etykiet?
 • Taśmy bawełniane Cottonera Classic o szerokości taśmy 25mm mogą być tkane wyłącznie w jasnych kolorach taśmy lub przy zastosowaniu jasnego zestawu kolorów.
 • Metki z symbolami prania Cottonera Basic dostępne są wyłącznie w wersji o szerokości 10mm i z czerwoną czcionką na białym tle oraz literami drukowanymi, nie masz możliwości wyboru motywów.
 • Cottonera Premium jest oferowana tylko z szerokością taśmy 15mm i 25mm. Nie masz możliwości wyboru zestawów kolorów. Cottonera Premium z zakładką końcową oferowana jest w stałych wymiarach 15 x 60mm lub 25 x 60mm.
Czym jest Cottonera Harlekin?

Szukasz kolorowych, tkanych etykiet? W takim razie nasza oferta Cottonera Harlekin może Cię zainteresować!

Nasza harlekinowa przędza jest barwiona ręcznie w podstawowych kolorach: czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym.
Dzięki temu uzyskuje się wyjątkowo piękną przędzę z jaśniejszymi lub ciemniejszymi odcieniami kolorów w kolorach podstawowych lub mieszanych.

Intensywność koloru zależy od czasu ekspozycji przędzy w poszczególnych kolorach.
Kolory etykiety mogą się nieznacznie różnić od wyświetlanego obrazu podglądu.
Każda etykieta jest wyjątkowa!

W jaki sposób produkowane są etykietki imienne DORTEX?

Etykietki imienne DORTEX to wysokiej jakości etykiety wyprodukowane w Niemczech. Są one tkane w naszych zakładach produkcyjnych specjalnie dla Ciebie z zamówionym przez Ciebie napisem, logo lub motywem. Tekst i motywy nie są wyszywane lub nadrukowane, lecz zostają wtkane w tkaną etykiete bawełnianą. Dzięki temu nasze etykiety jak i nadruk na nich zachowują długą trwałość i dają wysoki komfort noszenia.

Obejrzyj w związku z Cottonera Classic nasze wideo.

Czy mogę otrzymać metki / taśmy w formie rolki?

W przypadku zamówienia etykiet Cottonera Classic etykietki otrzymasz pojedynczo, gdyż nasze maszyny tkacie tkają równolegle 52 sztuki taśm obok siebie. Przy zamówieniu 50 sztuk etykiet, otrzymasz 52 etykiet imiennych. Jeżeli zamówisz 100 etykietek imiennych, otrzymasz 104 sztuk (jedna za drugą). Pomiędzy etykietkami tkamy oznaczenia wskazujące miejsce przecięcia, aby uwidocznić, w którym miejscu etykietki można rozciąć nożyczkami. Każda metka zawiera dodatkową krawędź do wszycia o szerokości 8mm z lewej i prawej strony. Zasadniczo produkujemy naddatek wynoszący 4%, służący do wyrównania tolerancji produkcyjnych.

W przypadku Cottonera Premium w formie rolki tkamy dodatkowe egzemplarze służące do zrekompensowania małych błędów tkackich. Jeżeli zamówiona ilość wynosi 50 sztuk, otrzymasz przykładowo 56 sztuk. Każda metka zawiera dodatkową krawędź wszywaną o szerokości 7mm z lewej i prawej strony Twojego tkanego motywu.

W naszych profesjonalnych etykietkach z bawełny Cottonera Premium z zagięciem końcowym zapewniamy dzięki manualnemu sortowaniu pod koniec procesu produkcji jakość etykietek utrzymującą się na stałym, identycznym wysokim poziomie. Z tego względu ilość dodatkowych etykietek jest różna.

Czy etykietki pielęgnacyjne są odporne na pranie w wysokich temperaturach?

W stosunku do naszych etykietek Cottonera Classic obowiązuje następująca zasada:

Biała i czarna taśma oraz czerwony, niebieski, czarny i zielony kolor czcionki są odporne na pranie w pralkach automatycznych zgodnie z normą DIN EN ISO 3758. Wszystkie inne kolory taśmy i czcionki zachowują swój kolor do temperatury 60°C zgodnie z normą DIN 54000 i dalszymi normami. Zgodnie z naszymi doświadczeniami także temperatura 95°C nie ma na nie żadnego wpływu.

W stosunku do naszych etykietek Cottonera Premium obowiązuje następująca zasada:

Wszystkie kolory taśmy i czcionki zachowują swój kolor zgodnie z normą DIN EN ISO 20105 do temperatury 60°C.

Czy do produkcji etykiet Cottonera używana jest bio bawełna?

Do produkcji etykiet Cottonera używamy najwyższej jakości bawełny.

Podczas tkania wymagania techniczne dotyczące przędy są bardzo wysokie. Na rynku nie ma żadnego dostawcy bio bawełny, która spełnia wymagania techniczne dla etykiet tkanych.

Nasza Cottonera nie tylko posiada certyfikat Oekotex 100, ale posiada również certyfikat zgodności z normą DIN EN 71-3 ze względu na brak szkodliwych substancji, dzięki czemu nasza Cottonera może być używana do zabawek dla dzieci. Szczególnie ta ostatnia certyfikacja jest prawdziwym wyróżnieniem.


POLYNERA® (metki tkane z poliestru)
Jakie są rozmiary i minimalne ilości zamówień etykiet Polynera?

Polynera ma stały rozmiar etykiety 15 mm wysokości x 60 mm szerokości.
Nasza Polynera Classic ma wysokość 12 mm i może mieć zmienną długość.

Minimalna ilość zamówienia Polynera Classic to 1 sztuka oraz Polynera Premium od 50 sztuk.


Jakie kolory może mieć moja tkana etykietka?

Możliwy jest wybór dwóch kolorów:

 • Jaki kolor ma mieć taśma (kolor taśmy)?
 • Jaki kolor ma mieć czcionka (kolor czcionki, kolor tkania).

Standardowo wszystkie metki jednego zlecenia mają ten sam kolor tasiemki i czcionki. Możliwe kolory znajdziesz w konfiguratorze w obszarze „Kolory”.

Jeśli nie chcesz wybierać kolorów, zapoznaj się z naszą gotową ofertą schematów kolorów. Ustalone kombinacje kolorów obydwu zestawów „kolorowy” i „klasyczny“ znajdziesz w wariantu produktu Polynera Premium punkcie w menu „Kolory”, gdy w przypadku wybranego zestawu kolorów klikniesz na przycisk Info.

Czy metki tkane Polynera są odporne na pranie?

Nasze tkane etykiety Polynera są odporne na pranie w wysokich temperaturach (60°C), zachowują swoje kolory i nie zawierają szkodliwych substancji.

Czy tkane etykiety Polynera są elastyczne?

Nasze metki tkane Polynera mają tkane górne i dolne krawędzie, i z tego względu są giętkie i bardzo elastyczne.

Lewe i prawe uszczelnione krawędzie Polynera Premium nie są tak twarde, jak taśmy innych producentów. Polynera Classic etykiety nie są cięte. Po obcinaniu krawędzie mogące się strzępić.


FLEXINERA® (metki profesjonalne)
Jakie są rozmiary i minimalna ilość zamówień etykiet Flexinera?

Minimalna ilość zamówienia naszych etykiet Flexinera wynosi 500 sztuk.

Rozmiar można dowolnie wybrać w naszym konfiguratorze do tworzenia etykiet. Minimalny rozmiar to 15 mm wysokości i 30 mm szerokości z końcowym foldem w lewo i prawo. Przy poziomym środkowym złożeniu możliwy jest najmniejszy format o wysokości 45 mm i szerokości 15 mm.

Czy etykietki Flexinera rozciągają się?

Nie. Nasze etykietki Flexinera uzyskały swoją nazwę dzięki elastycznym możliwościom zamówienia. Można dobrowolnie wybrać dowolne zagięcie, wielkość i kolor.

Jakie dane techniczne mają etykiety Flexinera?

Możliwości konfiguracji naszych etykietek Flexinera możesz wyświetlić w naszym sklepie internetowym. Nasze etykietki Flexinera są systematycznie optymalizowane i utrzymane na wysokim poziomie nowoczesnej techniki tkackiej. Tym samym zastosowana technika tkacka i wszystkie dane techniczne można w każdym momencie zmienić.


Czy etykiety Flexinera nadają się do prania?

Tak, nasze tkane etykiety Flexinera mogą być prane w pralkach automatycznych w temperaturze do 60°C.

Jaka jest różnica pomiędzy tymi etykietkami i innymi produktami DORTEX?

Nasze etykietki Flexinera tkamy na szerokich maszynach tkackich, na których możliwa jest produkcja różnych wielkości, zagięć i maksymalnie 6 kolorów na jednej etykiecie. Wymagana minimalna ilość to 500 sztuk. Jest to znacznie większa ilość niż w przypadku innych naszych produktów, w zamian za to cena za etykiety jest dużo korzystniejsza.

Minimalna ilość sztuk zamówienia nie może być podzielona na kilka kolorów.

Dlaczego etykietki Flexinera są pomimo niemieckiej produkcji takie tanie?

Jesteśmy z tego powodu wyjątkowo dumni!

Dzięki naszej technice, która jest wyjątkowa na całym świecie, unikamy niepotrzebnej korespondencji pocztą elektroniczną, drogiego dostosowania logo przez designera do maszyn tkackich do produkcji oryginalnego wzoru. Dzięki temu, zamówione przez Ciebie etykiety po krótkiej kontroli są gotowe do wysyłki.

Dla Ciebie oznacza to:

łatwe zamówienie, krótki czas dostawy i korzystną cenę.

W dzisiejszych czasach wiele produkcji jest przenoszonych z Niemiec do tańszych krajów na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Nasza firma wychodzi na przeciw temu trendowi i oferuje pomimo niemieckiej produkcji najlepszy stosunek ceny do usługi.

Wykonane w 50% z przędzy z recyklingu (rPET).

Na ile dokładne są dane dotyczące kolorów w sklepie internetowym?

Nasze przędze Flexinera zostały każdorazowo przyporządkowane manualnie przez specjalnie wyszkolonych pracowników odpowiednim wartościom Pantone w temperaturze farby w zakresie temperatur od 5500°K do 7500°K. Przędze, które nie mają żadnej nazwy w Pantone, są naszymi własnymi kolorami.

Wartości RGB, które stosowane są do wizualizacji wybranych przędzy i obrazu podglądu, zostały odczytane dla naszych przędzy Flexinera w temperaturze 6500°K za pomocą spektrometru optycznego i manualnie zoptymalizowane. Weź proszę pod uwagę, że przedstawienie na monitorze jest bardzo zależne od zastosowanej konfiguracji.

W przypadku tkanych etykiet możliwe jest, że przędze położone obok siebie lub za sobą wywierają na siebie delikatny wpływ. W przypadku białej etykietki z czerwonym logo czerwona nitka znajduje się z tyłu za białą nitką i tym samym nadaje tłu lekko czerwony odcień.

Czego muszę przestrzegać w trakcie wyboru przędzy?

Po załadowaniu logo obliczamy na podstawie wartości RGB zawartych w logo ilość kolorów przędzy Twojej etykietki i zalecamy kolory przędzy, które w miarę możliwości przypominają kolory Twojego logo. Twoja etykietka może składać się z 2-6 kolorów przędzy.

Proponowane kolory możesz zmieniać za pomocą przycisku. Najpierw proponujemy 15 najbardziej podobnych kolorów przędzy, a po kliknięciu na „wszystkie kolory” pokazujemy Ci nasz cały asortyment przędz. Dzięki każdej, dodatkowej przędzy Twoja etykietka uzyska większą stabilność i grubość.

Jeżeli zostanie Tobie zaproponowanych więcej kolorów niż posiada Twoje logo, to znaczy, że Twoje logo jest nieostre lub posiada antialiasing. W takim przypadku często pomaga zredukowanie ilości kolorów przędzy do ilości kolorów logo.

Z jaką dokładnością zostanie zrealizowane moje logo?

Nasz konfigurator podglądu obrazu, pokaże Ci już dokładnie, jak będzie wyglądało Twoje logo na etykietach.

Jednak etykietki Flexinera nie są wydrukiem na papierze, tylko wyjątkowo żywotnymi etykietami tkanymi, które łatwo reagują na wpływy zewnętrzne. Przy tym może dojść do małych odstępstw proporcji Twojego logo. Występują one przede wszystkim wtedy, gdy logo zawiera bardzo dużo zmian kolorów i szczegółów na małej przestrzeni.

Z reguły są to wyjątkowo niewielkie odstępstwa, których nie rozpoznasz gołym okiem. Jednakże w przypadku, gdy Twóje logo zawiera kombinacje kolorów z małymi szczegółami, detalami i wieloma zmianami odcieni, odstępstwo od proporcji może być widoczne.

Dla czytelności najmniejsze litery powinny mieć co najmniej 2 mm wysokości, a minimalna grubość linii powinna wynosić co najmniej 0,3 mm.

Ponieważ nasze Flexinera są wykonane z tkanego materiału, mogą występować niewielkie różnice w wielkościach etykiet.

Jakiego formatu powinien być mój projekt?

Najlepszy wynik uzyskasz stosując grafikę wektorową obsługujemy pliki w formacie (.pdf, .ps, .psd, .eps, .ai, .wmf, .emf lub .xcf). Alternatywnie możesz także zastosować pliku obrazu o najwyższej możliwej rozdzielczości (.jpg, .jpeg, .png, .bmp, .tif, .tiff, .gif lub.giff). Te pliki można też załadować w postaci spakowanej. Wielkości plików nie powinny przekraczać 50 MB.

Ilość i kolor przędzy obliczamy na podstawie kolorów przesłanego przez Ciebie projektu. Powinien on zawierać maksymalnie 6 kolorów.

Wiele plików graficznych ma na krawędziach motywu lub czcionki setki różnych kolorów, dzięki czemu na ekranie powstaje bardziej miękki obraz (antialiasing). Ten efekt może prowadzić do gorszego wyniku w przypadku naszych etykietek Flexinera.

Przez to że pliki .jpg zawierają zawsze antialiasing, odradzamy od tego typu pliku (jeżeli to możliwe).


SATINERA® (satynowe tasiemki z nadrukiem)
Jakie są rozmiary i minimalna ilość zamówienia etykiet Satinera?

W przypadku naszych etykiet Satinera dostępne są dwie szerokości pasma: 15 mm i 35 mm.

Długość etykiet jest zmienna i dostosowuje się do Twojego napisu / lub Twojego logo, lub jest ręcznie definiowana przez Ciebie w naszym konfiguratorze w punkcie menu " Wymiary “ - "Alternatywna długość etykiety".

Ponieważ nasze etykiety Satinera są wykonane z tkanego materiału, wymiary mogą się różnić o około 0,1 mm - 1 mm.

Etykiety Satinera są dostępne od 1 sztuki, wstążki od długości 20 cm.

Jak uzyskać najlepszy efekt etykiet Satinera?

Obraz podglądu pokazuje dokładnie jak będą wyglądały Twoje etykiety.

Nasze etykiety i wstążki Satinera są wykonane z dwustronnie satynowej tkaniny. Produkcja naszej drukowanej Satinery polega na wykorzystaniu atramentów sublimacyjnych, które osadzają kolory we włóknach.

Drukowanie na tkanych taśmach ma o wiele większą rozdzielczość niż etykiety tkane, jednak tego materiału nie można porównywać do drukowania na papierze.

Aby uzyskać lepszy wynik, zwróć uwagę na następujące czynniki- Utwórz plik obrazu o rozdzielczości 360 dpi

 • Najmniejsze litery powinny mieć co najmniej 2 mm wysokości
 • Minimalna grubość linii powinna wynosić co najmniej 0,3 mm
 • Ramki lub linie poziome powinny mieć co najmniej 1mm odstępu od tkanych górnych i dolnych krawędzi lub mieć co najmniej 1mm grubości
 • Jasna czcionka na ciemnym tle powinna być pogrubiona, aby szczegóły podczas drukowania się nie zlewały.

Przyjmujemy wszystkie dane Twojego szablonu, biorąc pod uwagę opcje edycji obrazu wybrane w sklepie internetowym. Wygląd gotowych etykiet Satinera będzie odpowiadał jakości Twojego oryginału.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj grafiki wektorowej (.pdf, .ps, .psd, .eps, .ai, .wmf, .emf lub .xcf). Możesz również użyć ostrego pliku obrazu (.jpg, .jpeg, .png, .bmp, .tif, .tiff, .gif lub .giff) o najwyższej możliwej rozdzielczości. Rozmiary plików są możliwe do 50 MB.

Jeśli Twój szablon ma kolorowe tło, upewnij się, że nie ma żadnych przerw i luk na krawędziach i przejściach.

Jeśli okaże się to konieczne, możesz nadal przesuwać lub powiększać motyw po wgraniu. Możesz także zmienić szerokość motywu w naszym konfiguratorze pod punktem „wymiary“ -> „długość motywu “.

Czy etykiety Satinera mają wystarczająco dużo miejsca, aby je wszyć?

Etykiety Satinera będą wyprodukowane dokładnie tak, jak widać na naszym konfiguratorze podglądu. Zmień długość etykiet, pod pozycją „wymiary“.

Czy mój tekst może być pozycjonowany w pionie?

Tak, tworząc swój tekst jako plik logo mozesz obrócić je w programie graficznym.

Następnie wgraj swój poprawiony szablon do naszego konfiguratora podglądu.

Czy produkty Satinera mogą być prane w pralkach automatycznych?

Wstążki i etykietki Satinera mogą być prane w pralkach automatycznych (do 60°C). Zachowują swoje kolory, ponadto są odporne na ścieranie oraz oddziaływanie swiatła.

Czy pojedyńcze etykietki satynowe Satinera nadają się do wprasowania?

Nie, jest to niemożliwe. Jednakże można je łatwo wszyć lub przymocować naszymi nameFIX.

Pojedyncze etykiety i taśmy Satinera można również złożyć i wszyć w materiał jako chorągiewkę.

Czy mogę zamówić etykiety Satinera na rolce?

Etykiety Satinera oferujemy również jako indywidualne etykiety wyprodukowane na rolce jako wstążka.

W poszczególnych etykietach wąskie krawędzie są cięte na gorąco, dzięki czemu etykiety nie będą się strzępić.

Zwróć uwagę, że tylko końce wstążki są cięte na gorąco. Jeśli przetniesz wstążkę, może wystąpić strzępienie się krawędzi cięcia.


Właściwości metek tekstylnych DORTEX
Z jakiego materiału składają się metki tekstylne DORTEX

Cottonera (taśmy bawełniane):

Nasze bawełniane etykiety są produkowane wyłącznie z wysokogatunkowych przędzy bawełnianych i podlegają stałej kontroli. Stosujemy wyłącznie materiały, które uzyskały certyfikat zgodnie ze standardem ekologicznym Öko-Tex® 100. 100% drobnych nici bawełnianych, z Górnego Egiptu, długie sztaple 1 A, zbierane ręcznie, czesane. Nie zawierają zanieczyszczeń metalami ciężkimi, są wybielane bez chloru, bez optycznych rozjaśniaczy, czyszczone elektronicznie. Są bardzo przyjazne dla skóry, parafinowane, wolne od pestycydów i herbicydów, farbowane zgodnie z najlepszą wiedzą i w dobrej wierze w sposób ekologiczny. Ich oddziaływanie podczas kompostowania nie budzi zastrzeżeń. Wszystkie nasze przędze Cottonera są regularnie sprawdzane pod kątem braku zawartości szkodliwych substancji, a nasze metki Cottonera Classic mogą być stosowane nawet do produkcji zabawek dziecięcych zgodnie z normą EN 71-3.

Cechą szczególną przędzy Cottonera Premium stosowanych w kolorze „Naturalny“ jest to, że są one wykonane z bawełny egipskiej, która nie jest absolutnie traktowana substancjami chemicznymi i wybielającymi. Niuanse kolorystyczne stale zmieniają się ze względu na wpływy zewnętrzne występujące w naturze. Lekko żółtawy kolor jest dowodem potwierdzającym w 100% naturalną jakość i z tego względu są one szczególnie przydatne do oznaczania produktów naturalnych lub produktów o dyskretnych, naturalnych odcieniach kolorów.

Polynera (z przędzy poliestrowej):

Polynera to etykiety tkane, wyprodukowane w Niemczech na igłowej maszynie tkackiej. Nasza Polynera Premium ma niezmienna wielkość, 15 mm wysokości i 60 mm szerokości (15 x 60 mm). Polynera Classic ma wysokość 12 mm i ma zmienną długość.

Etykiety Polynera są odporne na pranie w wysokich temperaturach (60°C), mają trwałe kolory i nie zawierają szkodliwych substancji.

Satinera (nadrukowywana wstążka satynowa i wielokolorowe etykietki):

Materiał wstążek naszych nadrukowywanych taśm do prezentów i wielokolorowych etykietek składa się z taśmy satynowej Doubleface z tkaną (nie ciętą) górną i dolną krawędzią. Z tego powodu materiał jest szczególnie miękki i nie powoduje podrażnień skóry. Produkcja z przędzy poliestrowych niezawierających substancji szkodliwych odbywa się w Niemczech zgodnie ze standardem ekologicznym. Taśma satynowa posiada białą, gładką powierzchnię o jedwabnym połysku. Szerokości taśm to 15mm i 35mm. Wstążki satynowe Satinera w wersji 15mm można doskonale stosować jako wstążki ozdobne, wstążki dekoracyjne lub wstążki do prezentów. Taśma satynowa 35mm idealnie nadaje się do umieszczania wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Flexinera (z przędzy poliestrowej):

Nasze produkty Flexinera są produkowane w Niemczech na szerokich maszynach tkackich z przędzy poliestrowej. Dzięki technice tkania, która została stworzona specjalnie dla produktów Flexinera, uzyskiwana jest wyjątkowo gruba struktura, żywe kolory i bardzo solidne etykietki. Wszystkie cztery krawędzie naszych etykietek Flexinera ze środkowym zagięciem są obcinane na gorąco i z tego powodu nie strzępią się. W przypadku naszych produktów Flexinera z końcową zakładką dwie krawędzie obcinane są na gorąco, a dwie pozostałe krawędzie mają zakładki końcowe. Produkty Flexinera są odporne na pranie w wysokich temperaturach, zachowują swoje kolory i nie zawierają szkodliwych substancji.

Tkane metki rozmiarowe (z przędzy poliestrowej):

Wysokiej jakości etykiety rozmiarowe do oznaczenia rozmiaru ubrań znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dostępne w kombinacji kolorów: biały na czarnym i antracyt na białym tle, w rozmiarze 10 mm x 40 mm. Dostarczane są złożone z zagięciem środkowym w 10 mm x 10 mm po wszyciu.

Czy mogę otrzymać etykiety / taśmy na rolce?

Niekończące się wstążki Satinera:

Zwinięte w rolke są również nasze wstążki satynowe. Wprowadzony tekst lub przesłane logo zostaną powtórzone automatycznie i bez spacji. Jeśli chcesz użyć naszych taśm Satinera jako taśmy do etykietietowania, umieść żądaną krawędz i znak cięcia między motywami bezpośrednio w pliku logo.

Jeśli korzystasz z naszych czcionek i motywów, możesz w punkcie menu „rozmiar” „alternatywna długość motywu” stworzyć dowolnie szeroką krawędz między poszczególnymi etykietami. Aby przycięte krawędzie nie strzępiły się tak bardzo, gdy wstążka jest odcinana, możesz na przykład: użyć naszych nożyczek zygzak Prym, dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Polynera Classic:

Polynera Classic możesz otrzymać zwinięte w rolke. Każda etykieta jest oznaczona znakami cięcia etykiet, aby wyjaśnić, gdzie etykiety można odciąć nożyczkami. Każda etykieta automatycznie ma dodatkową krawędz o szerokości 7 mm po lewej i prawej stronie Twojego przeplotu.

Ponadto wykonujemy dodatkowo kilka etykiet więcej, aby zrekompensować małe błędy. Na przykład, jeśli zamówisz 50 sztuk, otrzymasz 56 sztuk.


CORINERA® (etykietki grawerowane laserowo)
Do jakich celów mogę zastosować etykiety Corinera?

Nasze etykiety Corinera mogą być wykonane z różnorodnych materiałów: skóra naturalna, sztuczna skóra, FloraPap, drewno i metal. Te etykiety i zawieszki nadają się idealnie do różnorodnych zastosowań.

Nie ma znaczenia, czy chodzi o nadawanie bardziej szlachetnego wyglądu odzieży, kurtkom, czapkom, torebkom lub breloczkom do kluczy, Corinera to wyjątkowy produkt w każdym obszarze zastosowania.

Tylko etykiety Corinera ze sztucznej skóry i FloraPap nadają się do prania.

Jakie są rozmiary i minimalne ilości zamówienia etykiet Corinera?

Minimalna ilość zamówienia naszej Corinery to 1 sztuka.

Żądaną wysokość i szerokość możesz ustawić z precyzją do 1mm w konfiguratorze Corinera. Minimalne i maksymalne długości boków są stale wyświetlane w konfiguratorze.

Dodatkowo oferujemy różne kombinacje otworów i kształtów, które dostosowane są do różnych celów. Dzięki temu nasze produkty Corinera dostosowane są do najbardziej różnorodnych zastosowań. Wszystkie otwory montażowe na etykietkach mają 1,5 mm a na zawieszkach 3,5 mm średnicy.

Jeśli masz pomysł na kombinację kształtów, których nie posiadamy w swojej ofercie, możesz wgrać plik z własną formą etykiety w naszym konfiguratorze.

W menu naszego konfiguratora w punkcie FORMA możesz wgrać dowolny, własny kształt i zamówić go jako etykietę lub zawieszkę we wszystkich materiałach przez nas oferowanych. Rozmiar określony w pliku możesz zmienić w pozycji menu WYMIARY, wysokość jest obliczana proporcjonalnie i dostosowuje się automatycznie do nowej szerokości.

Czy mogę użyć własnego logo?

Tak! Spróbuj i wgraj swoje własne logo. Nasz ekran podglądu przez cały czas pokazuje Ci dokładnie, w jaki sposób nasza firma produkuje Twoje etykietki Corinera.

Bezpośrednio po wgraniu Twojego logo możesz wybrać pięć różnych rodzajów prezentacji w formie biało-czarnych poziomów odcieni (20-80%). Udostępnione poziomy optymalizują realizację wielokolorowych projektów - możliwa jest nawet prezentacja zdjęć.

Czy mogę wyświetlać moje logo na ciemnym tle?

Nasza Corinera jest grawerowana laserowo dzięki czemu Twoje logo i tekst zostają wypalane w materiale. Niestety nie posiadamy w naszym asortymencie ciemnego materiału, ponieważ ciemne grawerowanie na ciemnym tle nie byłoby widoczne.

Dlaczego moje logo nie jest dobrze zaimplementowane?

Obraz w naszym konfiguratorze podglądu pokazuje dokładnie, jak Twoja etykieta Corinera będzie laserowo wygrawerowana. Wszystkie szczegóły techniczne są już widoczne na podglądzie. Twój tekst powinien być czytelny w wybranym rozmiarze etykiety. Prosimy nie sugierować powiększonym podglądem, ponieważ nie jest to wybrany rozmiar etykiety.Aby uzyskać najlepszą czytelność, najmniejsze litery powinny mieć co najmniej 2 mm wysokości i 0,3 mm grubości.

Jak mogę przymocować moją etykietę Corinera?

Dla indywidualnych etykiet i zawieszek Corinera oferujemy różne opcje montażu. Więcej informacji można znaleźć w punkcie „Akcesoria do etykiet i plakietek“

Na co należy zwracać szczególną uwagę przy wszywaniu etykiet ze skóry naturalnej i sztucznej?

Aby uzyskać jak najlepszy efekt wszycia, zaleca się stosowanie wytrzymałej igły do szycia skóry naturalnej.

W przypadku sztucznej skóry zazwyczaj wystarcza igła uniwersalna. Nasza syntetyczna skóra bez zanieczyszczeń jest miękka i elastyczna.

Jeśli materiał nie jest transportowany przez Twoją maszynę do szycia, zalecamy zmniejszenie naprężenia nici, umieść kawałek papieru do pieczenia między etykietą ze sztucznej skóry a stopką dociskową lub przyklej Washitape pod stopką, aby uzyskać lepszą przewodność.

Przy znalezieniu właściwych ustawień maszyny do szycia przyszywanie etykiet jest bardzo proste i szybkie.

Jeżeli nie chcesz wszywać swoich etykiet, polecamy nasze produkty z otworami montażowymi, które ułatwiają mocowanie etykiet ręcznie.


Właściwości od CORINERA® laserowo grawerowanych etykiet i zawieszek
Jakie materiały są dostępne dla etykiet i zawieszek grawerowanych laserowo?

Etykietki ze skóry naturalnej:

Do produkcji naszych etykiet, używamy wyłącznie skórę od niemieckich młodych byków, które garbowane są wyłącznie esencjami roślinnymi i mineralnymi. Metki ze skóry naturalnej Corinera są tym samym w 100% naturalne, bez zanieczyszczeń. Ze względu na to, że używamy całych skór, które różnią się w obrębie różnych regionów ciała zwierzęcia kolorem, grubością i zawartością tłuszczu, a skóra każdego zwierzęcia różni się znacznie od skór innych zwierząt, gwarantujemy, że każda etykietka wygląda inaczej i tym samym posiada swój indywidualny i wyjątkowy urok.

Ze względu na to, że skóra to czysty produkt naturalny, etykietki reagują na wpływy zewnętrzne widocznymi zmianami. Odradzamy pranie w pralce i prasowanie żelazkiem. W celu uzyskania optymalnego wyniku pielęgnacji Twoich etykiet ze skóry naturalne zalecamy używanie wyłącznie środków do natłuszczania skóry.

Kształt etykietek wycinany jest za pomocą lasera, rysunki grawerowane są laserem. Skóra naturalna ma grubość ok. 1,2mm.

Etykiety ze skóry naturalnej należy natychmiast usunąć z opakowania po otrzymaniu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że etykiety pod wpływem ciepła zaczną pleśnieć.

Wegańskie etykietki ze sztucznej skóry:

Zamiast powłoki PCV, która jest ogólnie stosowana, nasze etykietki ze sztucznej skóry składają się w 100% z poliuretanu i nie zawiera szkodliwych substancji oraz. Ta sztuczna skóra najnowszej generacji posiada klasyczne wgłębienia skóry o antycznej powierzchni o jakości Softnappa.

Nasze etykietki ze sztucznej skóry są odporne na ścieranie, można je prasować i prać w pralce do temperatury 60°C, wysoka temperatura prania i prasowania nie ma negatywnego wpływu na materiał.

Kształt etykietek wycinany jest za pomocą lasera, motywy grawerowane są laserowo. Brązowa sztuczna skóra ma grubość 1,0mm, wszystkie pozostałe kolory mają grubość 0,8mm.

Wegańskie etykietki ze FloraPap:

Obecnie oferujemy nasz wypróbowany i przetestowany materiał w czterech wersjach i pod międzynarodową marką. Dostępne są następujące kolory: złoty, srebrny, brązowy i czarny. Czarna wersja tworzy tłoczony wygląd.

FloraPap jest solidną mieszanką z celulozy i lateksu. Ten nowoczesny materiał jest odporny na rozdzieranie i ścieranie. Jeżeli grawerowanie wystaje aż do krawędzi, to ten obszar nie wykazuje takiej odporności na rozdzieranie.

Piękny wygląd Vintage powstaje w drodze prania w pralkach, suszenia lub gniecenia. Pranie powoduje zbieganie się etykietek jedynie o 2%. Etykietki można prać w temperaturze do 60 °C (bez płynów do płukania) i odporne na prasowanie. Jeżeli sobie tego życzysz, etykietki można ponownie wyprostować poprzez wyprasowanie nawilżonej etykietki parą.

Kształt etykietek wycinany jest za pomocą lasera, rysunki grawerowane są laserem. Materiał FloraPap ma grubość 0,55mm.

Etykiety drewniane:

Nasze etykiety drewniane są wykonane z wysokiej jakości sklejki topolowej lub drewna bukowego. Oba rodzaje drewna nie zawierają szkodliwych substancji i dlatego są zoptymalizowane do użytku w pomieszczeniach.Używana przez nas sklejka topolowa ma około 3 mm grubości i jest naturalna.Nasze bukowe etykiety wykonane są z drewna bukowego o wyjątkowo szlachetnym wyglądzie i mają okolo 2 mm grubości. Wysokiej jakości materiał jest szczególnie stabilny wymiarowo i dlatego idealnie nadaje się do rustykalnych tabliczek imiennych i zawieszek, np. na klucze lub prezenty.Oba rodzaje drewna reagują na wpływy zewnętrzne z widocznymi zmianami. Nie należy ich prać i prasować.

Etykiety metalowe:

Istnieje możliwość wyboru stali nierdzewnej, mosiądz lub brąz.

Nasze wysokiej jakości etykiety metalowe idealnie nadają się jako indywidualne plakietki, np. breloczki. Etykiety i zawieszki metalowe są bardzo modne.

Drobno szczotkowana stal nierdzewna ma grubość 0,8 mm. Drobno szczotkowana powierzchnia delikatnie odbija światło. W zależności od kąta patrzenia kontrast grawerowania laserowego wydaje się różnie intensywny. Ten materiał ze stali nierdzewnej jest nierdzewny i magnetyczny.

Silny mosiądz stopowy ma grubość 0,5 mm i składa się głównie z miedzi i cynku. Podobnie jak nasz brąz, który jest wykonany z miedzi i cyny.

Oba materiały mają piękny szlachetny połysk, ale są bardzo wrażliwe na zarysowania, dzięki czemu mogą występować niewielkie zadrapania. Po krótkim użyciu rozwija się patyna.Nasze metalowe etykiety i zawieszki są specjalnie według twojego projektu laserowane i mają czyste brzegi, które nie są zaokrąglone.

Nasze metalowe etykiety również nie nadają się do prania i prasowania.


Branzoletki / opaski z tkaniny na eventy myVIPs®

Do czego służą opaski myVIP?

Nasze opaski myVIP są idealne na imprezy, festiwale i eventy. Możliwość nadrukowania indywidualnych motywów lub kolejnych numerów liczb. Polecamy nasze bransoletki z tkaniny łącznie z odpowiednim do nich zamknięciem.

Dostępne również jako wejściówki na urodziny, już od 1 sztuki.

Jaki rozmiar mają branzoletki myVIPs®?

Nasze bransoletki mają wysokość 16 mm i długość 350 mm. Ten rozmiar jest stały i nie można go zmienić.

Obraz podglądu pokazuje widoczny obszar opaski z tkaniny.
Jest to 120 mm, reszta to zamknięcie i obszar graniczny bransoletki.

Ponieważ nasze myVIPs® są wykonane z tkanego materiału, mogą występować niewielkie różnice w wielkości.

Czy mogę użyć własnego logo do branzoletek myVIPs®?

Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych produktów, wgrywanie własnego logo jest również możliwe do opasek myVIPs®.

Obraz podglądu pokazuje dokładnie, jak będą wyglądały Twoje branzoletki.

Istnieją dwa różne warianty produktu: „wzór wyśrodkowany“ i „wzór powtórzony“.
„Wzór wyśrodkowany“ drukowany jest na środku branzoletki, we „wzorze powtórzonym“ drukujemy kilkakrotnie wybrany projekt na opasce.

Aby uzyskać dobry wynik, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 • Rozdzielczość obrazu powinna wynosić co najmniej 360 dpi
 • Czcionki powinny mieć co najmniej 2 mm, aby były czytelne
 • Szerokość linii detali powinna wynosić co najmniej 0,3 mm
 • Ramki lub poziome linie powinny znajdować się co najmniej 1 mm od tkanych górnych i dolnych krawędzi lub mieć co najmniej 1mm grubości
 • Jasna czcionka na ciemnym tle powinna być pogrubiona, aby szczegóły podczas drukowania nie zlewały się.


Przyjmujemy wszystkie dane Twojego szablonu, biorąc pod uwagę opcje edycji obrazu wybrane w naszym sklepie internetowym. po przesłaniu masz kilka opcji edycji obrazu.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj grafiki wektorowej (.pdf, .ps, .psd, .eps, .ai, .wmf, .emf lub .xcf). Alternatywnie możesz użyć ostrego pliku obrazu (.jpg, .jpeg, .png, .bmp, .tif, .tiff, .gif lub .giff) o najwyższej możliwej rozdzielczości. Rozmiary plików do 50 MB są możliwe.

Czy opaski myVIPs® można prać w pralce?

Nasze opaski myVIPs® są wykonane z dwustronnej satyny z nadrukiem na jednej ze stron.
Kolor motywu jest osadzony we włóknach, opaski myVIP są zatem odporne na działanie światła, odporne na ścieranie i można je prać w pralce w temperaturze do 60 ° C.

Podczas brania prysznica, branzoletka może pozostać na nadgarstku.
Jeśli chcesz zachować ją jako pamiątkę, możesz ją również prać w pralce.

Jakie są możliwości zamknięcia branzoletek?

Opcje zamknięcia znajdziesz pod pozycją „wyposażenie“.


Naklejki
Rodzaje naszych naklejek

Chcesz szybko i indywidualnie oznaczyć przedmioty? W zależności od wymagań, masz do wyboru szczególnie trwałe nylonowe naklejki lub personalizowane naklejki papierowe.Do etykietowania przedmiotów imiennie, nasze naklejki nylonowe nadają się idealne. Jeśli chcesz utworzyć własne etykiety adresowe, nylonowe lub papierowe naklejki będą naklejały się i trzymały doskonale, możesz utworzyć 3-lub wieloliniowe indywidualne etykiety adresowe. Do oznakowania zabawek dla dzieci polecamy naklejki nylonowe z motywem. W ten sposób nawet dzieci w przedszkolu rozpoznają, co do nich należy, bezpośrednio na motywie.

Minimalna ilość zamawianych naklejek z nylonu wynosi 30 sztuk, a naklejek papierowych 290 sztuk.

Przy okazji: aby oznaczyć odzież dziecięcą i zabawki, zapoznaj się z naszą ofertą zestawu naklejek stworzonych specjalnie dla dzieci: mix4kids.

Chcesz swoim produktom dodać kody QR lub EAN i potrzebujesz odpowiednich etykiet? Za pomocą naszych naklejek możesz tworzyć kody QR i EAN: wystarczy wpisać tekst do konfiguratora, adres internetowy lub numer EAN, dodać żądany tekst, a nylonowa naklejka jest gotowa.


Bony podarunkowe
Czy jest możliwość kupna bonu podarunkowego?

Tak, oczywiście. Chcesz podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego, ale nie wiesz, jaki produkt z naszej oferty mógłby ją zainteresować? W tym celu stworzyliśmy nasze bony podarunkowe.

Podobnie jak wszystkie nasze produkty, nasze vouchery DORTEX są indywidualnie konfigurowalne i mogą być modyfikowane jako piękny i osobisty prezent. Możesz wybrać żądaną wartość bonu i przesłać wybrane logo lub plik graficzny. Nasze bony mają miejsce na małe pozdrowienia dla osoby otrzymującej prezent.


Metki z symbolami pielęgnacyjnymi
Co oznaczają różne symbole dotyczące prania i pielęgnacji?

Dzięki naszym normowanym symbolom dotyczącym pielęgnacji nawet w przypadku mniejszych ilości możliwe jest spełnianie wymogów dotyczących oznaczania tekstyliów. Przegląd znaków dotyczących prania i symboli dotyczących pielęgnacji znajdziesz w konfiguratorze w punkcie menu „Tekst”.

Krótkie objaśnienie dotyczące znaczenia każdego symbolu uzyskasz, gdy przesuniesz kursor myszy na odpowiedni symbol dotyczący pracy lub pielęgnacji (wersja pulpitu).

Czy mogę zamówić metki z symbolami pielęgnacyjnymi z moim logo?

Tak! Dzięki wszystkim naszym produktom możesz wgrać własne logo i ustawić je zgodnie z oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę zmienić pozycję tekstu i symboli dotyczące prania?

W przypadku naszej tkaniny Cottonera i Polynera, w pozycji menu "Tekst" można wstawić dla każdego wiersza tekstu osobno tyle spacji, ile poprzednio i / lub po tekście.Centrowanie tekstu i symboli pielęgnacji odbywa się razem: w lewo, w środku lub w prawoDzięki wydrukowanym Satinera i profesjonalnym etykietom pielęgnacyjnym, wyrównanie symboli pielęgnacyjnych jest stałe. Tylko tekst może być wycentrowany arbitralnie.

Z jakiego materiału składają się metki z symbolami pielęgnacyjnymi?

Nasze etykiety pielęgnacyjne obejmują produkty tkane i drukowane do wyboru:

 • tkana bawełna
 • tkana Polynera wykonana z poliestru
 • drukowana satyna poliestrowa ( Satinera i profesjonalne etykiety pielęgnacyjne)
Czy mogę podpisać swoje etykiety za pomocą markera?

Tak, polecamy nasz permanentny marker firmy Prym do indywidualnego podpisywania etykiet. Tak podpisane etykiety mogą być również prane w pralce w temperaturze 40 ° C.

Czy etykiety pielęgnacyjne nadają się do prania?

Tak, wszystkie nasze etykiety pielęgnacyjne można prać w temperaturze do 60 ° C.

Jeśli oznakowałeś swoje etykiety pielęgnacyjne naszym stałym markerem do prania, zalecamy pranie etykiet tylko do 40 ° C. W wyższej temperaturze istnieje ryzyko, że napis nie będzie czytelny.


Sposób spełnienia obowiązku oznaczania tekstyliów?
Co to jest obowiązek oznaczania tekstyliów?

Od 8 maja 2012 r. istnieje nowa ustawa UE w sprawie oznaczania tekstyliów. Ta ustawa UE nr 1007/2011 zastępuje dotychczasową ustawę w sprawie oznaczania tekstyliów (TKG) i należy jej bezwzględnie przestrzegać. Więcej informacji znajdziesz tu

Dzięki etykietkom z symbolami pielęgnacyjnymi DORTEX także mali producenci tekstyliów mogą spełniać ten przepis.

W tym miejscu chcielibyśmy odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące nowej ustawy w prosty i zrozumiały sposób.

Co należy oznaczać?

Zasadniczo każdy produkt, który w 80% składa się z włókien tekstylnych, musi być oznaczony. Oznaczane muszą być także tekstylia, które zostały wykorzystane w innych towarach i stanowią ich integralną część.

Kto musi je oznaczać?

Art.15 ustawy UE nr 1007/2011 mówi odnośnie tego:

„...Jeżeli producent wprowadza na rynek produkt tekstylny, zapewnia on etykietowanie lub oznakowanie oraz prawidłowość zawartych w nim informacji. Jeżeli producent wprowadza na rynek produkt tekstylny, zapewnia on etykietowanie lub oznakowanie oraz prawidłowość zawartych w nim informacji.”

Jeżeli oznakowanie nie zostanie przeprowadzone prawidłowo, możliwe jest upomnienie upomnienie od dostawcy tekstyliów.

Z czego musi się składać oznaczenie?

Wyroby tekstylne mogą być udostępniane na rynku jedynie w przypadku, gdy są one zaopatrzone etykietami i oznakowane. Na metkach musi być podany skład włókien.

Wymyślone nazwy i nazwy marek (np. „Diolen“; „Lycra“), nie stanowią same w sobie dopuszczalnych danych dotyczących składu tekstyliów - jednakże można je uzupełniać jako dodatkowe informacje.

Tylko te wyroby tekstylne, które składają się jedynie z jednego włókna, mogą nosić dodatek „100%“, „czyste“ lub „w całości“ na metce tekstylnej lub oznaczeniu. W przypadku innych tekstyliów nie można stosować tych lub podobnych sformułowań.

Na metce tekstylnej lub oznakowaniu wyrobów włókienniczych nazwy i proporcje wagowe wszystkich włókien, które zawiera wyrób, w produkcie należy podać w porządku malejącym, np. „80% bawełny, 20% poliestru", a nie: „20% poliestru, 80% bawełny“.

W przypadku wieloskładnikowych wyrobów tekstylnych (np. garniturów składających się z górnej i dolnej części), których poszczególne składniki mają różną zawartość włókien tekstylnych, każdy składnik musi być opatrzony własną metką tekstylną lub oznakowaniem, które zawiera dane dotyczące składników włókien tekstylnych.

Etykiety i oznakowanie wyrobów włókienniczych muszą być zamocowane na stale, widoczne oraz łatwo czytelne.

Zasadniczo przy oznaczaniu tekstyliów niedopuszczalne jest stosowanie skrótów.

Etykietowanie lub oznakowanie nie powinno zrozumiale, aby klienci nie mieli trudności z ich zrozumieniem i odczytaniem.

W jakim języku powinno zostać wykonane oznakowanie tekstyliów?

Zgodnie z art.16 ustawy UE nr 1007/2011 etykietowanie jest zasadniczo w języku kraju, w którym wyroby włókiennicze udostępniane są konsumentowi. Wyroby tekstylne, które udostępniane są konsumentom niemieckim, należy więc oznaczać w języku niemieckim, a produkty oferowane w Polsce, w języku polskim.

Czy instrukcje dotyczące pielęgnacji lub symbole pielęgnacyjne są wymagane?

Symbole opieki i pielęgnacji instrukcje są użyteczne – zasadniczo są niezbędne dla użytkowników tekstyliów. Jednakże nie są one wymagane przez prawo. Jeżeli jednak stosowane są symbole dotyczące pielęgnacji, muszą być zgodne z normą EN ISO 3758. Symbole dotyczące pielęgnacji DORTEX odpowiadają tej normie.


Tkane etykiety tekstylne z własnym logo
Czy możliwe jest tkanie mojego logo na metkach tekstylnych?

Tak, jest szczególnie tani jako motyw monochromatyczny tkany z przędz bawełnianych Cottonera Classic lub poliestrowych Polynera Classic i Premium. Minimalna ilość zamówienia dla Polynera Classic od 1 sztuki, Polynera Premium od 50 sztuk i Cottonera w zależności od wysokości etykiety od 30 sztuk.

Możemy także zrealizować Twoje logo w jednym kolorze w opcji Cottonera Premium. W tym przypadku łączona jest nowoczesna technika tkania ze 100% bawełną. Profesjonalnie tkane etykietki o doskonałej jakości z pięknie tkaną tylną częścią na rolce lub z zagięciem końcowym. Możesz je zamówić już od 50 sztuk.

Profesjonalne etykietki o doskonałej jakości tkane są również z przędzy poliestrowej w różnych wielkościach i do 6 kolorów na etykietkę w opcji Flexinera. Możliwość zamówienia od 500 sztuk z najlepszym stosunkiem ceny do usługi pomimo produkcji w Niemczech.

Czy moje logo może zostać utkane także w kilku kolorach?

Tak, zapoznaj się z naszą ofertą Flexinera. Dzięki wyjątkowej na całym świecie technice tkania na szerokich maszynach tkackich, jesteśmy w stanie wyprodukować dla Ciebie etykiety w maksymalnie 6 kolorach i w różnych wariantach. Możliwość zamówienia od 500 sztuk.

Jeśli jesteś zainteresowany pojedynczą etykietką i lub wstązką satynową z nadrukiem zapoznaj się z naszą ofertą Satinera z drukiem wielokolorowym, możliwość produkcji we wszystkich kolorach i już od 1 sztuki.

W jaki sposób mogę wybrać kolor dla mojego logo?

W konfiguratorze w punkcie menu „Kolory” wybierz po wgraniu kolory dla motywu lub czcionki w punkcie „Kolor czcionki” i dla etykietki w punkcie „Kolor tła”.

W przypadku wątpliwości, wypróbuj różne zestawienia lub wybierz jeden z obydwu zestawu kolorów (Cottonera lub Polynera) z kilkoma różnymi, ustalonymi kombinacjami kolorów.

W jaki sposób mogę edytować moje logo lub motyw później?

Logo zapisane w konfiguratorze Cottonera i Polynera możesz ponownie wybrać po zalogowaniu w punkcie menu „własne loga” pod „moje loga” i użyć je do twoich zamówień. Podczas wybrania można ustalić „stopień jasności” i „wycinek obrazu”. Po kliknięciu na „Przejmij” dokładnie tej wersji zostanie przyporządkowany do Twojego pliku „Kod logo”. Zmiany tego zapisanego logo nie są już więcej możliwe.

W przypadku różnych szerokości taśm, które oferujemy w naszym konfiguratorze Cottonera Twoje logo jest automatycznie optymalizowane. Przy zamówieniu w różnych szerokościach taśmy z juz zapłaconym kodem logo, nie jest naliczana żadna opłata za ustawienie maszyn do nowego logo. (To nowość!)

Jeżeli chcesz wykonać edycję swojego logo, gdyż chcesz korzystać z innego „wycinka obrazu”, konieczny jest oryginalny plik logo. Możesz je wgrać ponownie z naszego konfiguratora i ustalić nowy zmieniony wycinek obrazu. Teraz Twojemu logo zostaje przyporządkowany nowy kod. Tylko przy pierwszym zamówieniu, w którym używany jest kod logo, naliczamy opłatę za ustawienie maszyn do nowego logo.

Kiedy wymagalna jest jednorazowa opłata aktywacyjna?

Podczas pierwszego zamówienia Twojego logo naliczamy jednorazową opłatę aktywacyjną w przypadku etykiet Cottonera i Polynera za usługi serwisowe, ustawienie naszych maszyn tkackich i ich optymalizację.

Podczas wybrania w konfiguratorze w punkcie menu „własne loga” można ustalić „stopień jasności” i „wycinek obrazu”. Po kliknięciu na „Przejmij” dokładnie tej wersji zostanie przyporządkowany do Twojego pliku „Kod logo”. Zmiany tego zapisanego logo nie są już więcej możliwe.

W przypadku różnych szerokości taśm, które oferujemy w naszym konfiguratorze Cottonera Twoje logo jest automatycznie optymalizowane. Przy zamówieniu w różnych szerokościach taśmy z juz zapłaconym kodem logo, nie jest naliczana żadna opłata za ustawienie maszyn do nowego logo. (To nowość!) W przypadku dodatkowych zamówień lub zamówień od osób trzecich, to w przypadku zastosowania tego kodu korzystasz z motywu bez konieczności uiszczenia opłaty aktywacyjnej (jak w przypadku motywu standardowego).

Jeżeli chcesz wykonać edycję swojego logo, gdyż chcesz korzystać z innego „wycinka obrazu”, konieczny jest oryginalny plik logo. Możesz je wgrać ponownie z naszego konfiguratora i ustalić nowy zmieniony wycinek obrazu. Teraz Twojemu logo zostaje przyporządkowany nowy kod. Tylko przy pierwszym zamówieniu, w którym używany jest kod logo, naliczamy opłatę za ustawienie maszyn do nowego logo.

Tylko w przypadku pierwszego zamówienia, w którym używany jest kod loga, naliczamy opłatę za logo.

Czy moje logo mogę połączyć ze standardową czcionką?

Tak! W punkcie menu „własne loga” w naszym konfiguratorze można użyć jednego z zapisanych logo lub wgrać nowe logo. Dodatkowo w punkcie menu możesz osobno dla każdego wiersza tekstu użyć innej, standardowej czcionki.

Jeżeli tekst nasunie się na Twój motyw, wprowadź w odpowiednim wierszu tekstu z przodu kilka spacji lub przesuń motyw za pomocą klawiszy strzałki.

Czy mogę połączyć swoje logo z symbolami dotyczącymi pielęgnacji?

Tak! W naszym konfiguratorze możliwa jest kombinacja własnego logo i tekstu z naszymi czcionkami i/lub symbolami dotyczącymi pielęgnacji. Przy tym kolejność wpisów nie ma żadnego znaczenia. Swoje logo możesz ponownie załadować w punkcie menu „własne loga” pod „Wgraj plik” lub po wcześniejszym zalogowaniu się pod „moje logo” korzystać z zapisanego już logo. W punkcie menu „Tekst” możesz stosować normowane symbole dotyczące pielęgnacji.

Jeżeli Twój motyw po wstawieniu przesunie się na symbole dot. pielęgnacji, to przesuń za pomocą przycisków strzałki Twój motyw w lewą stronę.

Czy mogę ponownie zamówić metki tekstylne z moim logo?

Jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli jesteś zarejestrowany/-a w naszym sklepie internetowym, to dla etykietek tkanych Cottonera i Polynera zapisujemy w naszym konfiguratorze wszystkie wgrane wcześniej motywy i logo.

To samo można również osiągnąć za pośrednictwem punktu „śledzenie przesyłki” poprzez podanie numeru zamówienia i adresu e-mailowego.

Jeszcze łatwiejszą możliwością jest zachowanie naszego e-maila z potwierdzeniem zamówienia w programie mailowym, dzięki czemu zamówienie możesz bardzo wygodnie wywołać za pomocą zawartego w nim linku. W naszym konfiguratorze możesz zawsze dokonać zmiany motywu, jeżeli sobie tego życzysz. Możliwa jest również zmiana pozycji lub szerokości taśmy, możesz również wymienić produkt.

W przypadku dodatkowych zamówień z opłaconym logo / kodem logo nie pobieramy nowej opłaty aktywacyjnej.

Co zrobić jeśli moje logo zostanie obcięte w trakcie wstawienia?

W trakcie ładowania Twojego motywu wybrałaś/ -eś przypuszczalnie inną wysokość etykietki? Twój motyw jest automatycznie dostosowywany do nowej szerokości taśmy. Proszę używać klawiszy strzałki, aby optymalnie umiejscowić swój logo na wybranej etykietce.

Realizacja mojego logo nie przebiegła właściwie

W przypadku tkanych metek tekstylnych logo nie jest nadrukowywane, lecz tkane. W trakcie tkania nie jesteśmy w stanie tkać bardzo drobnych szczegółów. Jednak, nasze specjalne programy do edycji grafiki są zoptymalizowane w celu doskonałego przekształcenia Twojego projektu graficznego w projekty naszych maszyn tkackich.

W celu osiągnięcia dobrego wyniku przestrzegaj następujących wskazówek:

 • Czcionka powinna mieć wielkość przynajmniej 2 mm, aby była czytelna.
 • Grubość linii szczegółów powinna wynosić przynajmniej 0,3 mm.
 • Tkamy w jednym kolorze. Jeżeli Twój projekt jest wielokolorowy i nie jest realizowany przez nasze oprogramowanie zgodnie z Twoim życzeniami, to przed wgraniem zmień projekt logo na czarno-białą grafikę.

Widzisz wzór składający się z małych punktów na powierzchniach Twojego logo?

Jest to spowodowane techniką tkania. Nić tkacka, która przedstawia motyw, musi być regularnie wiązana, aby została na stale związana z etykietką. Ten efekt przedstawiamy w naszym konfiguratorze podglądu w sklepie internetowym, abyś uzyskał w miarę możliwości realistyczne odtworzenie wyniku końcowego Twoich etykiet.

Przestrzegałeś wszystkich instrukcji, a wynik wciąż nie spełnia Twoich oczekiwań?

Polecamy Ci nasze etykiety Satinera, w których logo z drobnymi detalami i wieloma kolorami jest najlepiej zaimplementowane. W przypadku produkcji etykiety Satinera, wszystkie kolory są pobierane z Twojego logo.

Czy mogę ustawić tekst pionowo?

Tak, tworząc tekst jako plik logo i obracając go zgodnie z potrzebami.


Możliwości mocowania
Jakie możliwości mocowania istnieją?

Nasze tkane i drukowane etykiety mogą być:

 • przyszywane. W tym celu utkamy na naszych identyfikatorach Cottonera po lewej i prawej stronie brzegi, które zaginasz podczas szycia. W naszych tkaninach Polynera i Flexinera tez już są dodane brzegi. Z naszą drukowaną Satinera powinniście zaplanować miejsce do wszycia. Ponieważ te trzy produkty są cięte na gorąco, nie mogą się strzępić i można je wszyć bez zaginania.
 • mocowane za pomocą nameFIX. Możliwe jest dodatkowe zamówienie naszych opatentowanych wkładek do mocowania nameFIX.Nasze wideo pokazuje ich łatwe użycie »
 • wprasowane (tylko Cottonera). Aby to zrobić, wybierz nasze etykiety Cottonera Classic lub Cottonera Basic z powłoką do wprasowania pod pozycją menu „Wielkość i zamocowanie“.
  W tym filmie możesz zobaczyć, jak wprasowana jest nasza Cottonera.

Więcej filmów na temat dołączania naszych etykiet do produktów można znaleźć tutaj.

Akcesoria do laserowo grawerowanych etykiet / plakietek : można obejrzeć bezpośrednio tutaj

 • Ozdobne gwoździki z mosiądzu i srebra
 • Samoprzylepne agrafki do identyfikatorów
 • Uchwyt magnetyczny do małych i dużych identyfikatorów (nie należy ich podłączać w pobliżu rozrusznika serca)

Akcesoria do laserowo grawerowanych zawieszek: można obejrzeć bezpośrednio tutaj

 • Agrafki: długość 22mm, w kolorze czarnym
 • Woskowane sznurki bawełniane: długość 25 cm, brąz, czarny i naturalne
 • Łańcuchy kulkowe: Ø 2,4 mm, długość 10 cm, w kolorze czarnym, czerwonym, srebrnym, złotym, miedzianym
 • kółka z zawiasem i zapięciem zatrzaskowym, małe w kolorze srebrnym i duże w kolorze złotym
 • Breloczki małe i duże

Akcesoria do opasek myVIPs® (bransoletek): można obejrzeć bezpośrednio tutaj

 • Czarne i białe plastikowe zamknięcia z ząbkami
 • Aluminiowe zatrzaski
 • Szczypce do zatrzasków aluminiowych
 • Zamknięć czarny, srebrny y antyczny mosiądz
W jaki sposób wprasowywanie są metki z symbolami prania Cottonera?

Metki należy wprasowywać po osiągnięciu wystarczającej wysokiej temperatury. Naprasowanie odbywa się poprzez silne dociśnięcie rozgrzanego żelazka ustawionego na bawełnę (***) bez pary na temperaturę około 200°C przez przynajmniej 9 sekund. Połóż metki imienne stroną z napisem skierowaną do góry w miejsce naprasowania i dociśnij z całej siły rozgrzane żelazko, przy czym poruszaj nim nieco w tę i z powrotem i policz powoli od 1 do 10. Potem nie dotykaj tego miejsca, lecz poczekaj, aż ostygnie!

W trudnych przypadkach pomiędzy żelazkiem, a etykietą imienną należy położyć wilgotną ściereczkę, aby chronić podstawowy materiał przed nadmierną temperaturą. W trakcie pracy przy użyciu ściereczki ochronnej wydłuż czas docisku do około 20 sekund. Na elastycznych, dzianinowych materiałach niezawodne zamocowanie jest możliwe jedynie po rozciągnięciu podstawowego materiału. Jeżeli materiał nie zostanie naprężony, utworzą się fałdy.

Jeżeli etykietki imienne w trakcie prania poluzują się, to można je ponownie naprasować. Instrukcja wprasowywania etiykiet jest przedstawiona na poniższym wideo.


Konto klienta oraz historia zamówień
Jaki korzyści odniosę, gdy zarejestruje się jako klient?

Jeżeli składasz zamówienie kilka razy, nie musisz za każdym razem ponownie wprowadzać adresu i metody płatności. W takim przypadku zapisujemy Twoje zamówienia, co sprawia, że możesz śledzić swoją przesyłkę lub ponownie złożyć zamówienie.

Poza tym w naszym konfiguratorze (Cottonera i Polynera) możesz zapisać nieograniczoną ilość własnych motywów i logo. Są one również dostępne na potrzeby przyszłych zamówień.

Czy mogę przechowywać moje projekty w obszarze klienta na potrzeby późniejszych zamówień?

Jeżeli zarejestrowałaś -eś się w naszym sklepie internetowym jako klientka lub klient, to Twoje zamówienia zostają zapisane w Twoim obszarze klienta. W przypadku późniejszych zamówień możesz za pośrednictwem „śledzenie zlecenia” wywołać wszystkie Twoje zamówienia i lub po prostu złożyć dodatkowe zamówienia.

Czy moje dane są bezpieczne?

Twoje dane są używane wyłącznie na potrzeby opracowywania zleceń i nie są przekazywane osobom trzecim. Więcej informacji znajdziesz w naszej. Deklaracji o ochronie danych osobowych.

A jeżeli zapomniałam/ -łem hasła ...

Nie stanowi to żadnego problemu. Kliknij po prostu na stronie logowania na odpowiedni link i pozwól sobie przysłać na adres Twojego e--maila nowe hasło. To hasło umożliwi Ci ponownie zalogowanie się. Hasło można zawsze zmienić w obszarze klienta.

Jak mogę zmienić lub anulować zamówienie?

Zmiana lub anulowanie zamówienia może być dokonane wyłącznie przez zespół serwisowy.

Skontaktuj się z nami telefonicznie +49 (0) 231 / 93 71 00 - 0 ( rozmawiamy w języku niemieckim i angielskim) lub wyślij e-mail na adres: post@dortex.com


Proces składania zamówienia i wysyłka
Kiedy otrzymam swoje zamówienie?

W naszym sklepie możesz w punkcie „śledzenie przesyłki“ wyświetlić swoje zamówienia. W tym miejscu wyświetlane jest dla każdej pozycji zamówienia status Twojej przesyłki. Jeżeli zarejestrowałaś/-eś się jako klientka / klient, to jest to jeszcze łatwiejsze w obszarze klienta.

Jak długo trwa czas dostawy?

Całkowity czas dostawy składa się z dwóch okresów - czasu produkcji i czasu dostawy za pośrednictwem poczty:

Czas produkcji:

W koszyku zakupów otrzymasz dokładne dane dotyczące każdej pozycji. W weekendy i dni świąteczne nasz dział produkcyjny nie pracuje. Nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć czasu produkcji metek tkanych, gdyż w dziale produkcji zbierane są zlecenia o tym samym układzie kolorów do momentu uzyskania ich wystarczającej ilości. W przypadku rzadkich kombinacji kolorów czas produkcji będzie z reguły dłuższy, a w przypadku często spotykanych kombinacji kolorów, takich jak czerwony na białym tle lub niebieski na białym tle, krótszy. Możesz mieć jednak szczęście i kombinacja kolorów Twojego zamówienia zostanie nałożona 5 minut po nadejściu Twojego zamówienia.

Czas wysyłki:

Czas dostarczenia zależy od wybranej metody wysyłki i kraju dostawy. Listę wszystkich orientacyjnych czasów dostawy znajdziesz w tym miejscu.

Czy mogę szybciej uzyskać etykiety?

Tak, oferujemy również produkcję ekspresową naszych bawełnianych etykiet i grawerowanych laserowo zawieszek. Kliknij tutaj, aby zobaczyć produkty produkowane ekspresowo

W przypadku produktów naszej firmy warianty ekspresowe są wyprodukowane i wysłane w ciągu 2-3 dni roboczych, czyli znacznie szybciej niż regularna produkcja!

Jak będzie przebiegała przesyłka?

Zazwyczaj wysyłamy zamówione etykiety, zawieszki i wstążki jako list towary. Przesyłka jest nieubezpieczona, ale może być śledzona. Nie musisz być w domu, gdy dostawa będzie realizowana.

Przy zamawianiu swojej wysyłki możesz również wybrać ubezpieczoną paczkę DHL ze śledzeniem przesyłki.
W przypadku dużej ilości Twojego zamówienia, wysyłka jest automatycznie realizowana jako paczka DHL.

Kiedy i w jaki sposób muszę uiścić zapłatę?

Jeżeli jednoznacznie nie został dokonany inny wybór (PayPal, karta kredytowa, zaliczka), to dostarczymy zamówione przez Ciebie towary na rachunek. Zapłacisz dopiero wtedy, gdy otrzymasz towar i go sprawdzić. Jeżeli to ci nie odpowiada, odeślij towar do naszej firmy w przeciągu 2 tygodni nie płacąc rachunku.

Dla indywidualnie wytwarzanych towarów gwarancja DORTEX jest czymś wyjątkowym.

Prosimy o wyrozumiałość, że w przypadku zamówień opiewających na 126,95 zł towary wykonane specjalnie dla Ciebie możemy przyjąć z powrotem wyłącznie w przypadku uzasadnionych reklamacji.

Do jakich krajów firma DORTEX dostarcza towary?

Dostawy realizujemy do wszystkich krajów. Kliknij tutaj, aby zobaczyć liste krajów

Wszędzie można stosować metodę płatności kartę kredytową (Eurocard, Visa, AmEx). Jeżeli do dyspozycji jest waluta Euro, to wszędzie można stosować również PayPal.

 • W przypadku dostaw od Austrii rachunek możesz wygodnie zapłacić na nasze konto w banku BAWAG P.S.K.
 • W przypadku dostaw do Szwajcarii wystawiamy rachunek we frankach szwajcarskich zgodnie z aktualnym kursem wymiany. Naszym bankiem partnerskim jest Postfinance.
 • W przypadku Niemiec i innych europejskich krajów obowiązuje powiązanie bankowe w Niemczech.
 • W przypadku dostaw poza Niemcami, Holandią, Szwajcarią i Austrią akceptujemy wyłącznie jako metodę płatności PayPal i karty kredytowe.

Dokładne dane znajdziesz w Impressum naszej strony internetowej.

W jaki sposób mogę powtórnie dokonać zamówienia?

Jeżeli chciałabyś/ chciałbyś otrzymać e-maila z potwierdzeniem zamówienia w programie mailowym, to zamówienie możesz bardzo wygodnie wywołać za pośrednictwem zawartego w nim linku i, na żądanie, zmienić jeszcze daną pozycję w naszym konfiguratorze, a następnie ponownie złożyć zamówienie.

To samo można również osiągnąć za pośrednictwem punktu „śledzenie przesyłki” poprzez podanie numeru zamówienia i adresu e-mailowego.

Jeszcze łatwiej to wykonać, gdy zarejestrowałaś /-eś się jako klient. W takim przypadku po prostu się zaloguj się i dokonaj wyboru.

Nie otrzymałem potwierdzenia zlecenia

Istnieją trzy możliwe przyczyny:

 • Nasz e-mail wylądował w Twoim folderze spamu - zajrzyj do niego!
 • Nieprawidłowo napisany adres mailowy
 • Twój oferent poczty elektronicznej jest wpisany na jedną z list zablokowanych nadawców poczty spam

Jeżeli chcesz upewnić się, że Twoje zlecenie wpłynęło do naszej firmy, prosimy o skontaktować się z nami.

Gdzie mogę podać swój numer identifikacyjny VAT?

Jeśli dotyczy to adresu firmy, można kliknąć na wskazanie adresu w punkcie "adres firmy". Pojawi się pole, do podania Twojego numeru identifikacyjnego VAT. Ważne jest, aby był on ważny na całym świecie, a podany adres fakturowania był zgodny z zarejestrowanym adresem Komisji Europejskiej.

Jak mogę skontaktować się z zespołem Dortex?

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chciałbyś otrzymać indywidualną poradę skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +49 (0) 231 / 93 71 00 - 0 ( rozmawiamy w języku niemieckim i angielskim) lub wyślij nam e-mail na adres: post@dortex.de


Chętnie Ci pomożemy.